تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عشق ورزیدن به خدا

عشق ورزیدن به خدا

20,000 تومان
16,000 تومان
20 % تخفیف
ISBN : 978-964-356-667-8
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
عشق ورزیدن به خدا
نویسنده مجدی الهلالی
مترجم مجتبی دوروزی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 226
سال انتشار 1395
قطع رقعی

روزی شیخ شبلی علیه الرحمه از در خانه‌ی بیماری می‌گذشت، طبیبی دید که دیوانه‌ای را علاج می‌کرد. شیخ گفت: ای طبیب! شربت گناه داری؟ طبیب در جواب عاجز ماند.
دیوانه گفت: برو تخم تواضع و برگ پشیمانی و بیخ نیازمندی در هاون توبه ریز و به دسته‌ی ربنا ظلمنا انفسنا بکوب و به آب ندامت حل کن و در دیگ دل بریز و به آتش محبت بجوشان و به کفچه‌ی مودت بجنبان و به ذکر سبحان الله بیالای و در قبح عشق ریز و در سایه‌ی الحمد لله نه و در سحرگاه اللّه اکبر بنوش تا شفا یابی.

عشق ورزی و دوست داشتن، عبارتست از کنش قلبی که به واسطه‌ی آن آدمی تمایل و گرایش به سوی دیگری می‌یابد. هر محبی پیوسته مشتاق دیدار محبوب خود است و با بودن در کنارش احساس آرامش می‌کند و با احساس سعادت و خوشبختی دستوراتش را اجرا می‌کند و به خاطر وی جان فدایی می‌کند.
بی‏شک کسی که محب راستین خداوند باشد پیوسته خدا را یاد، و با یاد او احساس آرامش می‌کند و دوست دارد که با خداوند خلوت گزیده و به مناجات با او بپردازد، بی درنگ دستورات او را اجرا نموده و مدام در پی خشنودی اوست و در برابر همه‌ی مقدراتش راضی و تسلیم است. در صفحات پیش رو در این کتاب در مورد اهمیت عشق‌ورزی و میوه‌های آن و نقطه آغاز این مسیر، به همراه بیان تعدادی از کارهایی که سبب قرار گرفتن ما در مسیر عشق ورزی به خدا می‌گردد، بحث خواهیم کرد. شاید نسیم انس به خدا در این دنیا به مشام‏مان رسیده، و قلب‏مان هر چه بیش‌تر مشتاق گردد، باشد که ناب‌ترین لحظه‌ها، لحظه‌ای باشد که روح از قفس خاکی تن جدا گشته در حالی که ملائکه بشارت دیدار محبوب را می‌دهند و او راضی و خشنود است.
کتاب «عشق ورزیدن به خدا» تألیف «مجدب الهلالی» و با قلم زیبای «مجتبی دوروزی» ترجمه شده است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0