تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

محمد (ص) از دیدگاه خاورشناسان

محمد (ص) از دیدگاه خاورشناسان

20,000 تومان
ISBN : 978-964-356-709-5
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب محمد (ص) از دیدگاه خاورشناسان
نویسنده امیرعبدالستار حسین‌بر
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 232
سال انتشار 1390
قطع رقعی

آن چه که در این کتاب فراهم شده است، گلچینی از گفتارهای منصفانه، بلکه اعتراف‌های خاورشناسان درباره‌ی شخصیت پیامبر اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم است که از لابه‏لای کتاب‌های مختلفی گردآوری شده و سعی بر آن بوده است که تنها نکته‌های مثبت و مطابق واقعیت نقل شود و به سخن مغرضانه و بی‌اساس، وقعی داده نشود، تا چراغی فروزان فراروی کسانی باشد که از سرمشق گرفتن از پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم در زندگی خود تردید دارند، باشد که به خود آیند و گم‌شده‌ی خویش را – که در میان غربیان به دنبال آن بودند- بازیابند.
محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم، خاتم پیامبران و پیام‏آور صلح و آشتی است، که برای مبارزه با جهل و بی‏دینی و نابهنجاری‌های اجتماعی، اخلاقی و.... در سراسر گیتی، برانگیخته شد، تا جامعه را با صلح و صفا، عدالت و مساوات و توحید بیاراید، و روشنی‏بخش جان شد. و در این راستا از جانب دشمنان کوردل اذیت و آزارهای فراوانی را دید، اما با بردباری تمام، پایداری نمود و با یاری خداوند متعال نیرنگ‌های دشمنان نقش بر آب شد و دین اسلام بالید و نیرومند گردید. شخصیت محمّد صلّی الله علیه وآله وسلّم اقیانوسی بی‌کران است که هر چه درباره‌اش نوشته شود، باز هم کم است. از این رو از دیرباز تاکنون شخصیت وی مورد توجه نویسندگان گوناگون بوده و هر کسی بُعدی از ابعاد زندگی ایشان را به رشته تحریر در آورده است.
بسی شگفتی است که پیروان دیگر ادیان و مذاهب، فارغ از ایده خود، با شیفتگی تمام در مورد پیامبر خاتم دست به قلم شده و از شخصیت او تجلیل کرده‌اند. در این کتاب گفتارهای منصفانه، و اعتراف‌های خاورشناسان درباره شخصیت محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم به رشته تحریر در آمده است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0