تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

واژه های نورانی

واژه های نورانی

12,000 تومان
9,600 تومان
20 % تخفیف
ISBN : 978-964-356-977-8
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
واژه‌های نورانی
نویسنده سعید نورسی
مترجم جلال جلالی‌زاده
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 152
سال انتشار 1393
قطع رقعی

خوشبختی جوامع مختلف و پیشرفت آن‏ها همیشه مدیون کسانی بوده که دل‌هایشان روشن از نور ایمان و اخلاص بوده است. نورسی هم در این راستا همین شیوه را برگزیده چون تا ایمان در قلب کسی مستقر نشود امکان تحول آن وجود ندارد.
جملات حکیمانه و ماندگار نورسی سرشار از ایمان و حکمت‌اند و تفکر در معانی و مفاهیم آن یقیناً برای خوانندگان مفید خواهد بود.
بدیع الزمان سعید نورسی به عنوان یک مسلمان دانشمند و مجاهد در مقابل نخبگان لائیک و بزرگان فراماسونری ایستاده، با آنان مجادله کرد و بر آنان چیره شد. با مناظره و براهین قاطع، سخنان باطلشان را رد کرد و ثابت نمود که قرآن دستور زندگی و از سوی فرزانه آگاه و دانا فرو فرستاده شده است.
مسلمانان در این روزگار در شرایط سختی به سر می‏برند، درگیر پیکاری نابرابر با دشمنان هستند و اختلافات ناگواری در صفوف آنان رخنه کرده که موجب ضعف و تزلزل کیان آنان شده است.
هدف تمدن مادی که مبتنی بر مصالح، منافع شخصی و منیت‌گرایی است آن است که هر روز بحران‌های جدیدی ایجاد کند تا نشانه‌های ایمان را نشانه گیرد.
این تمدن بزرگترین جنایت‌ها را در حق انسانیت انجام داده و پیرامون او دایره‌های بدبختی، بلا و مشکلات را کشیده است و با شیوه خاصی جامعه‌های اسلامی را آماج حمله‌ی خود قرار داده که در منجلاب مشکلات گرفتار و در محاصره عوامل نابودکننده قرار دارند؛ اگر خداوند حافظ این دین نبود و جاودانگی را برای آن وعده نداده بود، هیچ اثری از مسلمین نمی‌ماند و از هستی ساقط می‌شدند.
بدیع‏الزمان، در چنین شرایطی، اندیشه را با اندیشه، بدی را با نیکی و دلیل را با دلیل جواب می‌داد و سلاحش در این مبارزه قرآن کریم بود، و در پرتو توحید و مبارزه با همه انواع شرک آن را مطالعه می‌کرد و در اثنای تجربه‌اش در راستای اقدام‌های پیامبر صلّی الله علیه وسلّم در زمینه دعوت به توحید و راهنمایی مردم به سوی آن با مخالفان مبارزه کرد و در مسأله توحید و یکتاپرستی روش متکلمان قبل از خود را ادامه نداد.
ولی در توضیح و تأثیر قرآن در زندگی از ضرب‌المثل‌های واقعی استفاده کرد؛ هدف او پرورش نسلی جدید از مسلمانان بود که در مقابل اندیشه‌های غیر اسلامی با سرمایه ایمان پاک به خدا و روز آخرت بایستد.
او بیشتر بر اثبات وجود خداوند و نام‌های زیبا و ویژگی‌های والایش تأکید و همین‏طور روز آخرت را با مثال‌ها و  ادله ثابت می‌کرد.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0