تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنج محور تربیت قرآنی از زبان لقمان حکیم

پنج محور تربیت قرآنی از زبان لقمان حکیم

2,500 تومان
ISBN : 978-964-356-794-1
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
پنج محور تربیت قرآنی از زبان لقمان حکیم: همراه با نکات اخلاقی و روانشناسی برای والدین و مربیان
نویسنده محمد احمدیان
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 152
سال انتشار 1391
قطع رقعی

کتاب «پنج محور تربیت قرآنی از زبان لقمان حکیم» اثر محمد احمدیان از هفت فصل مرتبط و منسجم، نکات مهمی را در باب تربیت فرزندان روشن می‌سازد. نویسنده با استناد به آیه‌های قرآنی در مباحث مرتبط و منسجم، بر غنای پیام‌های تربیت اسلامی آن افزوده است و محورهای پنج گانه «توحید»، «معاد»، «عبادت»، «اخلاق»، «مسئولیت پذیری» را شرح می‌دهد.
با مطالعه‌ی قرآن از زاویه‌ی تربیت متوجه می‌شویم که در بیشتر از بیست سوره‌ی قرآن حدوداً چهل بار به صورت صریح به موضوع تربیت اشاره شده است. کامل‌ترین سوره‌ای که موضوع «تربیت» در آن مطرح شده، سوره‌ی لقمان است. پنج محور «توحید»، «معاد»، «عبادت»، «مسئولیت‏پذیری» و «اخلاق» تجلی کامل محورهای تربیتی در میان تمام سوره‌های قرآن است، در سوره ی لقمان و از زبان او با معروفیتش در «حکمت» - چنان حکمتی که زبانزد خاص و عام بوده- بیانگر این نکته ظریف است که خداوند از زبان یکی از بندگان صالح و حکیمش محور تربیت را بیان و به تصویر می‌کشاند.
موضوع تربیت، «انسان» است، انسان موجودی است، مرکب از «ماده و معنی» با منشأ خاکی واجد نفخه‌‌‌‌ی الهی، تحول‌پذیر، مسئولیت‌پذیر، متعهد و متعالی، قابل وصول به اوج کمال، دارای زمینه‌های حیات فردی و جمعی، عقل و شعور، تفکر و اراده، قابل تصمیم‌گیری، و مستعد صعود و سقوط‌.
محمد احمدیان نویسنده کتاب اهل شهرستان سقز ایران است.
مطالعه و دانلود کتاب «پنج محور تربیت قرآنی از زبان لقمان حکیم» را به کسانی که به تربیت فرزندان خود اهمیت می‌دهند، پیشنهاد می‌کنیم.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0