تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتاین کتاب، تاریخ روایتی یا تشریح تاریخی نیست، بلکه تاریخ تحلیلی یا تحلیل یک واقعه‌ی مهم تاریخی است. هدف نویسنده اثبات هویت و ریشه ملتی است به نام کرد.

ملتی که دارای سابقه تاریخی طولانی و افتخار آمیز است. ملتی که دارای فرهنگی قوی و پربار است. ملتی که، علیرغم پارچه پارچه شدن و تقسیم شدن براساس سیاست‌های استعماری وجود دارد، زندگی می‌کند، نفس می‌کشد و حرف می‌زند و تاریخ می‌سازد و به سرنوشت خود علاقمند است.

نویسنده نام کتاب را " کردستان چگونه آزاد شد" گذاشته است چرا که معتقد است: کردها در زمان ماد صاحب تمدن، حکومت، پرچم، پادشاه، پایتخت، رعیت، نظم و نظام بوده‌اند. کردها در چارچوب قوانین خود آزاد بودند، ولی کوروش هخامنشی استقلال و آزادی را از آن‏ها گرفت.

از آن زمان 1100 سال گذشت، کردها برای رسیدن به مجد و عظمت و استقلال گذشته قیام‏ ها کردند. برای به دست آوردن مجدد آزادی نقشه‌ها کشیدند، خون‌ها دادند و فداکاری‌ها کردند، ولی ممکن نشد. با ظهور اسلام پرچم آزادی کردها از زیر خاکستر قرن‏ها سر برآورد، کردها با اسلام همراه شدند و برای اولین بار آزاد گشتند و مسلمانان با همراهی کردها توانستند که طومار سلسله قدرتمند ساسانی را درهم پیچیند.

در جریان ورود اسلام به ایران کردها حضور شایسته خود را نشان دادند و نام کرد و کردستان را زنده کردند و وارد تاریخ شدند. و کردها از سلطه‌ی هویت بر باد رفته یازده قرن رستند و حتی به مقام رهبری جهان اسلام هم دست یافتند. ملتی که موجودیتش نفی و انکار شده بود و فرصت‏ها را از وی سلب کرده بودند و یازده قرن او را در طبقات اسفل اجتماعی و سیاسی قرار داده بودند، آزاد شد و به دلیل لیاقت و استعدادی که داشت، علی‏رغم آن همه سرکوبی دراز مدت به آسانی هویت خود ر با اسلام آزاد و اصلاح کرد و در مقابل صلیبیان از کیان و هویتش دفاع کرد و به دومین آزاد کننده‌ی بیت المقدس تبدیل گردید.

کردستان چگونه آزاد شد؟
واحد نگهداری انبار 001-644
15,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید