تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیات اسلام: عقاید، آداب، اخلاق، عبادات، معاملات

کلیات اسلام: عقاید، آداب، اخلاق، عبادات، معاملات

38,000 تومان
ISBN : 9789645956705
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

نویسنده کتاب «کلیات اسلام: عقاید، آداب، اخلاق، عبادات، معاملات» یکی از مفاخر جهان اسلام است و آثار ایشان مرجع بزرگی برای مسلمانان معاصر بوده است. ابوبکرجابر جزایری، متولد کشور الجزایر و مدرس دانشگاه مدینه منوره بوده و در تابستان سال 1397 هجری شمسی و در سن 97 سالگی دار فانی را وداع گفت. سراسر عمر پربرکت ایشان سرشار از خدمات علمی و فرهنگی به جهان اسلام بوده است.

نگارنده جایگاه کتابش را این‏چنین تعریف می‏‌کند: «کتابی است که به همه‌‏ی مسلمانان تعلق دارد و هیچ خانواده‌‏ی مسلمانی از آن بی‌‏نیاز نیست.»

یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب مستند و مستدل بودن آن است. به طوری که همه مطالب کتاب بر پایه مفاهیم قرآن و سنت رسول اکرم و باورهای سلف صالح و اجماع علماء و بدور از خرافات و بدعت‏‌ها می‌‏باشد.

همانطور که از نام آن پیداست، به بیان کلیاتی از اسلام پرداخته است که هر فرد مسلمان به آگاهی از آن نیاز دارد. این کتاب در برگیرنده‌‏ی پنج بخشِ عقائد، آداب، اخلاق، عبادات، و معاملات و روابط اجتماعی است. که هرکدام را بطور دقیق و کامل برای مخاطب خود شرح کرده است. این کتاب با توجه به شمولیت مطالب، که تمام اصول و فروع شریعت را در بر گرفته است، از ارزش و جایگاه ویژه‌‏ای برخوردار است.

نویسنده

ابوبکرجابر جزایری

مترجم

عبدالعزیز سلیمی

ناشر

نشر احسان

سال انتشار

1389

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط