تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنام کتاب گزیده‌ای از اوصاف مصلحان
نویسنده عبدالحمید بلالی
مترجم قادر قادری
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 96
سال انتشار 1390
قطع رقعی

امام عبدالقادر گیلانی رحمه الله به یکی از شاگردانش می‌فرماید: از خداوند کمک بخواه و با پای توبه و اعتذاز به سوی او بازگرد تا تو را از دست دشمنانت نجات دهد و از این گرداب مهلکی که در آن افتاده‌ای برهاند. به عاقبت و سرانجام وضعیتی که در آن هستی بیندیش، حال آنکه خداوند رهایی از آن را برای تو سهل و میسر کرده است.
تو زیر سایه‌ی درخت غفلت آرمیده‌ای! از زیر سایه‌ی آن خارج شو، زیرا که نور و روشنایی خورشید را دیده و راه را شناخته‌ای درخت غفلت با آب جهل آبیاری می‌شود اما درخت بیداری و معرفت با آب تفکر و اندیشه و درخت توبه، با آب ندامت و پشیمانی و درخت محبت با آب موافقت و همراهی آبیاری می‌گردد.
ایمان بدون عمل، آدمی را از آتش خشم خدا نمی رهاند،اصلاً ایمان بدون عمل و کردار نیک هرگز کامل نیست و شما آیه‌ای از قرآن را نمی‌یابید مگر آنکه به دنبال ایمان «عمل صالح» ذکر شده و با آن همراه گردیده است. به همین جهت اسلاف و پیشوایان دین، ایمان را این‏گونه تعریف نموده‌اند: «اقرار به زبان، اعتقاد و باور قلبی و عمل و اجرا از طریق اعضا و جوارح ».
پس از آنکه ایمان در دل جای گرفت، باید برای تحقق آن چه که خداوند از ما خواسته است، تلاشی پیگیر و مستمر صورت پذیرد و چناچه آدمی در تلاش و تکاپوی خود برای حاکم گردانیدن دین در روی زمین به یاری و نصرت خدا ایمان نداشته باشد، قطعاً شکست خواهد خورد و در وسط راه دچار یاس و نومیدی می‌شود. بنابراین، تلاش و فعالیت در راه دین باید همراه با اطمینان قلبی باشد، و اطمینان به رسیدن به یاری و مدد خدا و همین اعتقاد سبب می‌شود که آدمی تا رسیدن به پیروزی بدون وقفه گام بردارد.

گزیده‌ای از اوصاف مصلحان
واحد نگهداری انبار product_280
15,000 تومان
Out of stock
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید