تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گفتارها

گفتارها

20,000 تومان
ISBN : 964-356-277-8
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

در گفتارهایی که پیش روی دارید، نویسنده‌ی توانای آن کوشیده است مرزهایی میان تلقی‌های صحیح و تلقی‌های سطحی ایجاد کند و سپس با قرار دادن این مرزها با روحی آرام و قلبی مطمئن، ما را به گام برداشتن در راستای رشد و بالندگی اسلامی و تمدن و فرهنگ آن فراخواند.

مباحثی که در این مجموعه طرح می‌شود هر کدام به نوبه‌ی خود دردی از دردهای جوامع ما را بازگو می‌کند و سپس به علاج آن می‌پردازد.

کتاب «گفتارها» حاوی مجموعه مقالات و گفتارهایی است که نویسنده طی مقاطع گوناگون آن‌ها را نگاشته و سپس به صورت کتاب منتشر کرده است.

نویسنده در این مجموعه مقالات و نوشته‌های از شرایط مختلف در مورد مسایل ایجاد شده از برخورد فرهنگ غربی و اسلامی گردآوری کرده است.

در این نوشته‌ها هم در رابطه با تأثیرات خارجی و غیر اسلامی و هم در رابطه با کوتاهی‌های مسلمانان بحث شده است و هم در تشریح حقایقی که دچار کج فهمی شده‌اند، کوشش به عمل آمده است. برای حل و بررسی مسایل علمی و عملی در حال شکل‌گیری کنونی، قبل از هر چیز لازم است که مردم در پرتو نور کامل و بدون هیچ گونه رنگ و پرده‌ای آن‌ها را مشاهده نمایند. این مجموعه در آغاز از طرف بخش علمی اداره دارالسلام عرضه شد تا بتواند در روشنگری و تنویر افکار کمک کند. مجموعه‌ای پیش روی یک کتاب به هم پیوسته و مستقل نیست، بلکه هر موضوع آن در محل خود مستقل است؛ البته همه‌ی موضوعات یک هدف را دنبال می‌کنند؛ از این لحاظ است که یک جا گردآوری شده‌اند.

نویسنده

ابوالاعلی مودودی

مترجم

عبدالغنی سلیم‌قنبرزهی

سال انتشار

1384

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0