تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

9 رمز موفقیت در حفظ قرآن کریم

9 رمز موفقیت در حفظ قرآن کریم

26,000 تومان
ISBN : 978-600-349-208-0
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
9 رمز موفقیت در حفظ قرآن کریم: راهنمای حفظ قرآن کریم با استفاده از تکنیک‌های نوین آموزشی
نویسنده مجدی عبید
مترجم مختار حسامی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 208
سال انتشار 1395
قطع  

نویسنده در این کتاب درباره‌ی اسرار و رمزهای نه‌گانه‌ی موفقیت در حفظ قرآن کریم سخن گفته و این اسرار را به سه دسته تقسیم‌بندی کرده است:
1- اسرار روحی که ارتباط محکمی با مسائل روحی و روانی دارند و معمولا در هنگام حفظ قرآن کریم از آن‌ها غافل هستیم.
2- اسرار فنی که مهارت‌ها و تکنیک‌هایی است مبتنی بر تحقیقات در زمینه‌ی حافظه و یادگیری سریع که آن‌ها را برای حفظ قرآن کریم ارائه می‌دهد.
3- اسرار مدیریتی که با امور مدیریت زمان، مرور مستمر و برنامه‏ریزی برای حفظ قرآن کریم در ارتباط است.
بیش از یک تریلیون سلول مغزی در مغز انسان وجود دارد که قدرت هر یک از این سلول‌ها از قوی‌ترین کامپیوترهای روی زمین بیشتر است. ولی متأسفانه ما فقط از %1 از این توانمندی‌های بی‏شمار استفاده می‌کنیم که آن هم به شیوه‏های مختلف به هدر می‌رود.
هدف از نوشتن این کتاب، شناساندن و قبولاندن این توانمندی‌ها به مسلمانان و به کارگیری بخش اندکی از این توانمندی‌ها و امکانات و آموزش شیوه حفظ، در راستای حفظ کتاب رب العالمین است.
نویسنده کتاب مجدی عبید در کتاب «9 رمز موفقیت در حفظ قرآن کریم» نوشته است: هنگامی که دوره‌های حفظ قرآن کریم را با این سخن آغاز می‌کنم که: «انسان می‌تواند یک صفحه از قرآن کریم را در هفت دقیقه و یا کمتر از آن حفظ کند» شرکت‌کنندگان دچار شگفتی می‌شوند ولی تعجب آنان چندان طول نمی‌کشد. با اجرای تمرینات عملی در این دوره‌ها بیش از 80% از شرکت‌کنندگان، مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند و عملاً می‌توانند که یک صفحه را در مدت زمان بسیار کمتر از آنچه که گفته شد حفظ کنند.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0