تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
LOGIN

جدیدترین کتب

پرطرفدارترین کتب

پیشنهاد ناشر

مطالب بلاگ

دانلود لیست کتاب‌های نشر احسان در 31 امین نمایشگاه کتاب تهران

دانلود لیست کتاب‌های نشر احسان در 31 امین نمایشگاه کتاب تهران

نشر احسان با افتخار امسال نیز همانند سال‌های گذشته، در سی و یکمین نمايشگاه بين المللی كتاب تهران حضور دارد و مجموعه‌ای از بهترين كتاب‌های جزئیات بیشتر
حضور نشر احسان در 30امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

حضور نشر احسان در 30امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نشر احسان مفتخر است كه امسال نیز همانند سال‌های قبل، در سی‌اُمین نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور يافته و مجموعه‌اي از بهترين كتاب‌های خود جزئیات بیشتر
زبان

زبان

يكى از ويژگی‌هاى عمومى هر ويراستار، چيرگى به زبان فارسى‏‌ست. زبان در فارسى به چند دسته تقسيم مى‏‌‏شود: 1. زبان عادى؛ براى رفع نيازهاى روزمره جزئیات بیشتر
  • 1

نام کتاب نکته‌های نغز قرآنی
نویسنده

صلاح عبدالفتاح‌الخالدی

مترجم محتبی دوروزی
ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

تعداد صفحات

276

سال انتشار

1395

قطع

 

همانا اندیشیدن و تدبر در آیات قرآن و بهره‏مند شدن از اشارات و نکته‌‏هایش، نعمتی فوق العاده از سوی خداوند نعمت‌دهنده و بخشاینده است، نعمتی که ارج و ارزشش را نمی‏‌شناسد جز کسی که خود آن را چشیده باشد؛ نعمتی است که بر عمر می‌‏افزاید و پاکیزه و مبارکش می‏‌گرداند. بی‌‏تردید قرآن کریم و محبوب، نفیس‏‌ترین چیزی است که نظرات و تفکرات بدان روی آورده و متوجه‌‏اش گشته و زمان‏‌ها و عمرها در آن صرف شده و مطالعات و پژوهش‌‏ها پیرامونش صورت می‏‌گیرد. نویسنده در خصوص اسلوب و شیوه‏‌ی قرآن نظرات و برداشت‌‏هایی داشته است و در باب آیات و واژگانش درنگ‌‏ها و تأمل‌‏هایی نموده است که این نکات و لطایف را در این مجموعه به چاپ رسانده است.
بی‌شک گنجینه‌‏های عظیمی از اشارات، نشانه‌‏ها، نکته‌‏ها، معانی حقایق و دلالت‏‌ها در قرآن کریم وجود دارد.
علما و دانشمندان به قرآن کریم روی آورده و خود را وقف آن نموده‏‌اند، و از این نکته‌‏ها و معانی و حقایقی که خداوند به آنان الهام کرده، بهره برده‌‏اند.

تلاوت قرآن، حفظ و گوش سپردن بدان، تأمل و تدبر و تفسیر و سخن گفتن درباره‌اش، ارائه و معرفی حقایق و دلالت و نکته‌‏هایش و فراخواندن مردم به سوی آن، زندگی در سایه‏‌‌ی آن، به کار بستن و عملی نمودن رهنمودها و آموزه‌‏هایش، حرکت کردن با آن در عالم واقعیت، رویارو شدن با جاهلیت و جهاد با آن به کمک قرآن و هر آن چه که در ارتباط و متصل به قرآن است، همه و همه، عبادت خداوند سبحان است. نویسنده در مقدمه می‌‏نویسد: من گاه گاهی در خصوص اسلوب و شیوه‌‏ی قرآن نظرات و برداشت‌هایی داشته‌‏ام و در برابر آیات و واژگانش درنگ‏‌ها و تأمل‏هایی نموده‌‏ام و از آنچه خداوند به واسطه‌‏ی آن از برخی اشارات و نشانه‌‏ها و نکته‏‌ها به من ارزانی داشته و مرا به درک آن مفتخر نموده، بهره برده‌‏ام.
در سخنرانی‌‏های آکادمیک و دانشگاهی، و در درس‏‌های تفسیر که به صورت عمومی ارائه داده‌‏ام از برخی از این مطالبی که دریافته و متوجه شده‏‌ام سخن گفته‏‌ام و شنوندگان از شنیدن آن‌ها دچار اعجاب شده و آن را پسندیده‌‏اند، شیفتگی‌‏شان نسبت به قرآن و علاقه‌‏مندی‌شان به علم و آگاهی از معانی آن و تدبر و اندیشیدن از اسلوب و شیوه‌‏ی قرآن افزایش یافته است. دوست داشتم که برخی از این نکته‏‌ها و اشارات را ارائه داده و آن را بر جمع کثیری از دوستداران قرآن و تأمل‌کنندگان در آن عرضه نمایم، این کتاب در نکته‌‏های نغز قرآنی هم یکی از مجموعه کتاب‌‏های کتابخانه قرآنی است که تحت عنوان «مجموعه گنجینه‌‏های قرآن » ارائه داده و عرضه نموده‌‏ام. نویسنده بیان این نکته‌‏ها را با پیش‏‌‌گفتاری آغاز کرده است که در آن از موضوع تأمل در قرآن، نشانه‏‌ها و جلوه‌‏های برکت آن و کثرت و فراوانی معانی آن به گونه‌‏ای که علما از آن سیر نشده و شگفتی‌‏های آن پایان‌ناپذیرند، سخن گفته است.
بی‏‌تردید ممکن نیست که دروازه تفسیر بسته شود، به هر حال در هر نسلی یک یا چندین مفسر کلام خدا پدیدار گشته و اقدام به این کار می‌‏نمایند. اهل هر زمانه‌‏ای نیازها و موضوعات و مسائل و مشکلات خاص خود را دارند و آنچه را که در جستجویش هستند به زودی در قرآن می‏‌یابند. علم تفسیر علمی زنده و رو به رشد و جلو رونده است، همچون برخی از علوم اسلامی «سوخته» نیست که از لحاظ کند و کاو و پژوهش اشباع شده است و عرصه و مجالی برای پیوست و الحاق‏‌های اساسی برای آن باقی نمانده است؛ علومی مانند ارث و اصول فقه و اصول نحو و از این قبیل. در این کتاب پنجاه نکته از نکته‌‏های نغز قرآنی مطرح شده است، این نکته‌‏ها بسیار متنوع و گوناگون‌‏اند.

 

نکته‌های نغز قرآنی
واحد نگهداری انبار product_259
9,500 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید