تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتکتاب‌فروشی نشر احسان در تهران

کتابفروشی شهر خود را بیابید

نام کتاب
روح اسلام
نویسنده عبدالرشید تریز
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 152
سال انتشار 1395
قطع  رقعی

اسلام آخرین دستورالعمل خداوند است تا بندگانش بتوانند طبق آن، به نحو مطلوب از حضورشان در دنیا استفاده ببرند؛ اما اسلام چیست؟ و روح آن شامل چه مواردی است؟ در کتاب «روح اسلام» سعی شده است تا به طور مختصر به روح اصلی آن پرداخته شود. در این کتاب سعی بر آن بوده است تا به جای پرداختن به نظریه‌های مفهومی، به بیان مصداق‌های عینی اهتمام ورزیده شود.
امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به شناخت صحیح اسلام وجود دارد تا شناخت مکاتب، مذاهب و نحله‌ها؛ هر چند که شناخت آن‌ها هم حائز اهمیت است و باید بدان‌ها نیز پرداخت اما مسأله‌ی اساسی «اسلام» است که متأسفانه در عصر حاضر مورد آماج شدیدترین تهاجمات دشمنانش واقع شده است. در همین راستا کتاب حاضر بر آن است که بخشی از این نیازها را پوشش دهد.
این کتاب را نویسنده به پنج بخش تقسیم کرده است که در بخش اول آسان‌گیری اسلام، در بخش دوم بی‌تکلفی و سادگی آن، در بخش سوم اعتدال و میانه‌روی اسلام، در بخش چهارم رأفت اسلامی و در بخش پنجم مساوات اسلامی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و سعی شده که در تمام موارد به جای بحث مفهومی به بحث مصداقی بیشتر توجه شود.
نگارنده اظهار کرده تمام سعی خویش را به کار گرفته تا مطالب ارائه شده مستند به آیات و روایات و سیره‌ی عملی رسول اللّه صلّی الله علیه وآله و سلّم باشد و از اطناب و ایجاز مخل اجتناب ورزیده تا موجب ملال خوانندگان نگردد.

روح اسلام
واحد نگهداری انبار 001-485
16,000 تومان
12,800 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید