تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتکتاب‌فروشی نشر احسان در تهران

کتابفروشی شهر خود را بیابید

نام کتاب
تاریخ فقه اسلامی از دیدگاه اهل سنت
نویسنده محمدعلی سایس
مترجم عبدالاحد فضلی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 240
سال انتشار 1394
قطع  

دیدگاه‌ها و برداشت‌های متفاوت از اسلام به خصوص در باب مسائل فقهی، از دیرباز مورد اختلاف دانشمندان این علم بوده است. در برخی موارد، فقها از دیدگاه پیشین خود منصرف شده و یا به اصطلاح آن همت گمارده‌اند و گاه شاگردان و یا دیگر فقها و متخصصین، دیدگاه‏‌ها، آرا و نظرات آنان را به چالش کشیده‌اند. به هر حال اساس این تلاش‏‌ها رسیدن به معنا و مفهوم صحیح‌تری از احکام و قوانین اسلامی بوده است.
از آنجا که هیچ یک از فقها معصوم نبوده‌‌‌‌اند، می‌توان به مطالعه و بررسی کلیه آرای آنان پرداخت. به یقین به چالش کشیدن آرای بزرگان فقهی، نیازمند رسیدن به درجات بالای علمی است. و این نقد و بررسی‌ها نباید از حوزه تخصصی و علمی خالص خارج شود و نباید بازیچه دست معاندان یا کم‌سوادان قرار گیرد. در نهایت باید ارتقای دین و وحدت مسلمانان را در پی داشته باشد.
این نوشتار مجموعه‌ای درباره‌ی تاریخ شریعت اسلامی است که ظهور و پیدایش دوره‌های فقه اسلامی را نشان داده و باعث دریافت آگاهی‌های لازم پیرامون منابع مذاهب فقه اسلامی خواهد گردید، مزایا و مقاصد قانون‌گذاری اسلامی را بیان خواهد کرد و در پی آن است تا رنج‌های پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم و یارانش در راه پی‌ریزی ستون‌های محکم فقه اسلامی را به تصویر کشد و نشان دهد چگونه پیشینیان مسلمانان توان خویش را در خدمت این شریعت و بررسی ریشه‌ی اسرار آن و جستجوی احکام اسلام تقدیم نموده‌اند. همچنین این کتاب، اخبار و زندگی‌نامه‌های فقها و تاریخ علمی زندگی بزرگ‌مردان اسلام را بازگو می‌کند تا امت اسلامی به پیروی از آن‏ها علاقه‌مند شوند و بپذیرند که آن‏ها مردمانی بوده‌اند که به پیمان خویش با خداوند جامه‌ی عمل پوشانده‌اند.
نویسنده کتاب «تاریخ فقه اسلامی»، محمد علی سایس در این کتاب، موضوعات و دیدگاه‌های خویش را با روش نوینی که به دانشجویان سال دوم دانشکده‌ی شریعت اسلامی دانشگاه الازهر ارائه شده بیان نموده است.

تاریخ فقه اسلامی
واحد نگهداری انبار 001-445
23,000 تومان
18,400 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید