تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتکتاب‌فروشی نشر احسان در تهران

کتابفروشی شهر خود را بیابید

نام کتاب
کلیدهایی برای تعامل با قرآن
نویسنده دکتر صلاح عبدالفتاح الخالدی
مترجم مجتبی دوروزی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 190
سال انتشار 1390
قطع  رقعی

هر کس قرآن را بر زبان راند سخنی راست گفته است و هر کس به آن عمل نماید پاداش می‌گیرد و کسی که به آن حکم نماید عدالت ورزیده است و کسی که به آن فراخواند به راه راست هدایت کرده است. (بخشی از سخنان حضرت امیرالمؤمنین علی رضی الله عنه در مورد قرآن کریم)
ممکن نیست که دروازه‌های تفسیر بسته شود! یاری تفسیر پایان‌ناپذیر است، و مردمان هر عصر و دوره‌ای نیازمند تفاسیری جدید از قرآن‌اند که مشکلات روزگارشان را برطرف کرده، و برای مسائل جوامع‌شان راه‌حل ارائه دهد، به شبهات جدیدی که دشمنان‌شان مطرح می‌کنند پاسخ دهد، رابطه‌ی مسلمانان را با قرآن‌شان استوار و تثبیت نماید و تعامل‌شان با قرآن و زندگی‌شان را با آن نیکو گرداند.
در این دوره نیز ما بسیار نیازمند قرآن هستیم، باید آن را تلاوت کنیم و در آن بیندیشیم، آن را درک کنیم و تفسیرش نمائیم، با آن زندگی کنیم و با آن تعامل داشته باشیم و هر چه بیشتر از گنجینه‌های ذخیره‌شده‌اش استخراج نمائیم؛ با آن حرکت کنیم و با آن به جهاد با دشمنان بپردازیم، براساس راه و روش آن خود و جوامع‌مان را اصلاح نمائیم و شیوه‌های زندگی‌مان را براساس پایه‌ها و قواعد و آموزه‌های آن بر پا داریم.
ما در این عصر با تراژدی و درد و رنج‌های آن زندگی می‌کنیم و با شعله و آتش آن برخورد نموده‌ایم، بی شک خداوند با مواجه کردن ما با دشمنانش، ما را در بوته‌ی ابتلا قرار داده و با واداشتن‌مان به رویارویی با آن‏ها در میدان جنگ ما را می‌آزماید، و ما را در مرزی مهم از مرزهای رویاروی‏شان قرار داده است، بدین ترتیب خداوند بر ما منت نهاده و ما را از زمره‌ی سپاهیان و لشکریانش قرار داده، از زمره‌ی اهل قرآن و حاملان آن و کسانی که آن را مورد مطالعه دقیق قرار می‌دهند. خداوند به فضل خویش بر ما منت نهاد تا با مطالعه و عنایت به قرآن بپردازیم. و به اندیشیدن و درک و تفسیر آن روی آوریم. می‌کوشیم تا از گنجینه‌های اندوخته‌اش پیمانه‌ها برگیریم و از چشمه گوارایش سیراب شویم و إن‌شاء‌اللّه کلیدهایی مفید و سودمند به کار گیریم تا بر شیوه‌ای نیکو با او تعامل نموده و او را بیاموزیم و با او زندگی کنیم.
حاصل کار، این زنجیره «از گنجینه‌های اندوخته‌ی قرآن» است و تلاش شده که مطالبی تازه ارائه گردد و آنچه عرضه می‌شود ارتباطی مستقیم با ایمان و عمل و تربیت و جهت‏گیری،  واقعیت و حرکت، جهاد و دعوت و متدولوژی و دانش و عینیت داشته باشد. دکتر صلاح عبدالفتاح الخالدی نویسنده کتاب «کلیدهایی برای تعامل با قرآن» است.

کلیدهایی برای تعامل با قرآن
واحد نگهداری انبار 001-115
17,000 تومان
13,600 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید