تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتکتاب «سازندگان زندگی» بر گرفته از یک برنامه تلویزیونی با موضوع داستان ‏هایی از اصحاب پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم در مورد زندگی و فعالیت ‏های آن‏ها است. هدف اصلی کتاب این است: «بیایید زندگی کشورهای‏مان را بسازیم».

جامعه ما نیازمند روشی عملی برای یافتن راهی به سوی پیشرفت و یافتن جایگاهی در خور مسلمانان در دنیای کنونی است. جوانان دچار سردرگمی شدند، می ‏دانند که باید موفق شوند اما مسیر را گم کرده‏ اند. اینک زمان آن فرا رسیده داستان‏ هایی از زندگی ما نیز برای گفتن و بازگو کردن وجود داشته باشد، شاهکارهایی که استحقاق به یاد ماندن را داشته باشد.

موفقیت از یک رویا شروع می‏‌شود که به صورت ایده‌ای در آمده و سپس تمام فکر را در برگرفته و او را وادار به رسیدن به آن ایده می‌کند. اگر به افراد تمامی دوران‌ها که به موفقیت رسیده‌اند نگاه بیاندازیم، در می‌یابیم که اغلب آنها به سوی جاده «زندگی سازی» حرکت کرده‌اند.

جنسیت، سن، مکان زندگی فرقی نمی‌کند تا زمانی که برای هدفی زندگی کنید و به سختی برای رسیدن به آن تلاش کنید، ایمانتان را از طریق دور نگه داشتن خود از گناه تقویت کنید و بهترین راه ‏حل ‏ها را برای رسیدن به آن به کار گیرید، مطمئنا به آن هدف خواهید رسید. و این دقیقا آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.

مؤثر و مثبت باشید یعنی در عین حال که تأثیرگذار هستید، باید جامعه را از فعالیت‌های مثبت پر کنید، آن زمانی است که فکر می‌کنید کارهای خوبی می‏‌تواند انجام شود و شما توانایی انجام آن را دارید، پس بدون مخاطب قرار دادن کسی دیگر آن را انجام دهید.

این کتاب ارزشمند، برنامه‏‌های هدفمند طراحی کرده و آن را در این مصحف گنجانده است. مباحث گوناگونی مطرح شده که در طول یک برنامه هفتگی و با یک روش منطقی ارائه شده است. هدف نهایی برنامه، رسیدن به احیای جوامع اسلامی و مسلمانان در تمامی نقاط دنیا است.

این کتاب توسط عَمرو خالد یکی از داعیان بسیار محبوب اسلامی در دنیا تدوین شده و جواد محمودی آن را ترجمه نموده است. از آنجا که این کتاب برگرفته از یک برنامه تلویزیونی است، مطمئنا شما را در فضایی متفاوت نسبت به خواندن یک کتاب معمولی قرار خواهد داد. نیاز است شما با کتاب هماهنگ بوده و در عین حال تمرینات عملی پیشنهادی را با توجه به شرایط خود، انجام دهید. نشر احسان این کتاب را به شدت توصیه می‏‌کند.

واحد نگهداری انبار 001-621
50,000 تومان

کتاب «امتی که هرگز نمی میرد» در دو بخش، عللی که باعث تضعیف امت اسلام و در نتیجه زمینه شکست در برابر دشمنان خارجی شده است را بررسی می‏‌کند.

علت عدم موفقیت مسلمانان حاضر، از بین رفتن نشاط و پویایی و حرکت و خیزش است و این مسئله تا حدود زیادی مولود یأس و ناامیدی و شکست‌‏های مکرر بعد از دوران طلایی امت اسلام است؛ اما خداوند سرنوشت این امت را این‏گونه رقم زده که آن‏ها هرگز نمی‏‌میرند. بلکه پس از پشت سر گذاشتن مشکلات، دوباره به مجد و عظمت گذشته باز خواهند گشت. مؤلف از آغاز تا پایان کتاب سعی دارد با استناد به قرآن و حدیث، بررسی شواهد تاریخی و ارائه آمار و ارقام ثابت کند که هنوز جای امیدواری و پیشرفت و ترقی هست و به زودی جوانان مسلمان سرنوشت تازه‏‌ای برای امت رقم می‌‏زنند.

وضعیت اسف‏بار جهان اسلام نه تنها بر سیاست و اقتصاد کشورهای اسلامی تاثیر منفی گذاشته بلکه بر افکار و عقاید افراد جامعه، از خواص تا عوام، نیز بسیار تأثیرگذار بوده است. اگر چه مصلحان و دلسوزان جامعه تلاش بسیاری برای گذر از این اوضاع وخیم کرده‏‌اند اما خود آنان نیز درگیر همین اجتماع هستند و ناخودآگاه پیامدهای منفی این وضعیت گریبان آن‏‌ها را نیز گرفته است. این خلأ باعث شده کشورهای اسلامی نه تنها اشغال شوند، بلکه به آزمایشگاهی برای آزمایش تسلیحات مدرن شرق و غرب تبدیل شوند و به بهانه‏‌های مختلف مورد حمله موشک‏‌ها و بمب‏‌های ویرانگر قرار گیرند.

این کتاب ترجمه فارسی کتاب «أمة لن تموت» تألیف مورخ، متفکر و مبلغ مشهور مصری دکتر راغب سرجانی مدیر بزرگ‏ترین سایت اسلامی است که مسلمانان و به خصوص جوانان مسلمان را دعوت می‌‏کند که ناامیدی، افسردگی و پژمردگی را از قلب خود دور کنند و با توکل به خدا و وعده پیروزی اسلام برای احیای دین تلاش نمایند.

واحد نگهداری انبار 001-754
15,000 تومان

نباید تردید داشت که گناه از مهم‌ترین عوامل نگون بختی انسان به شمار می‌رود. علت حرمت آن نیز زیان‌ های جسمی، روانی، عقلی‌، فردی و جمعی بسیاری است که به بار می‌‌‌‌‌ آورد.

گناه، انسان را دچار چند شخصیتی و از دست دادن هویت فردی و پریشانی، آشفتگی و گمراهی می‌کند.

در یک تقسیم بندی ما با گناهان صغیره و کبیره رو به رو هستیم که هر کدام در جای خود می‌تواند به ایمان و زینت ایمانی ما لطمه وارد کند. در تقسیم ‏بندی دیگر، گناهان ظاهر و گناهان باطن وجود دارد که پرهیز از آن‏ها لازمه‌ی داشتن زینت ایمانی است. چه بسا آدمی به سبب شرم و سرزنش دیگران، از گناهان ظاهر دوری جوید، اما گناهان باطن، به سبب نهان بودن و آگاه نشدن دیگران از آن‏ها، بستر مناسب‌تری برای رشد و سوزاندن خرمن معنویت در قلب آدمی داشته باشند. این است که پرهیز به مراتب دشوارتر و در زندگی یک مسلمان تاثیرگذار‌تر است.

در کتاب «گناهان و لغزش ها از دیدگاه اسلام» تقریباً از همه گونه‌های گناه سخن رفته و راه‏ های پرهیز از آن‏ها بیان شده است.

در عصری که بشر در آن به سوی طغیان و سرکشی سرازیر شده و از تعالیم آنان دور گردیده و در گناه و شرارت غوطه‌ور گشته و احساس می‌شود که مسلمانان از راه راست و هدف اصلی -که همان ستایش پروردگار به وسیله امر به معروف و نهی از منکر به لکه‌ها- دور گشته‌اند؛

عفیف طّباره کتاب (خطایا) یا همان گناهان و لغزش‏ ها را بر جامعه اسلامی عرضه می‌دارد تا بلکه مردم پیوسته پروردگار خویش را به یاد داشته باشند. وی موقعیت خوبی را در نظر گرفته و متناسب با زمانِ بلند شدنِ آوای مدد خواهی کتاب خویش را به عنوان راه‏گشا، و به خاطر ایجاد نور و روشنایی بعد از تاریکی طولانی به رشته‌ی تحریر در آورده است، تا اینکه به وسیله‌ی آن دست افراد غرق در گناهان را بگیرد و مانند ماهِ شبِ چهارده آنان را در وادی ظلماتِ گناهان به عرصه‌ی نور و روشنایی ( توبه خالص ) ارشاد نماید. این کتاب شکاف بزرگی ایجاد شده در عصر کنونی را می‌بندد، و مردم نیز آن را به عنوان وسیله‌ای خواهند یافت که بسیار مفید و موردِ اعتماد، که ایشان را براه راست هدایت می‌ کند و به سوی رجای اجابت توبه و انابت، به درگاه پروردگار خویش رهنمود می‌سازد.

موضوع‌ها و مباحث کتاب بسیار مرتب و منظم پشت سر هم بیان شد و با روش ساده و زود فهم ضررها و خطرهای فردی و اجتماعی آن‏ها توضیح داده شده است، و در حقیقت انسان را وادار نموده به اینکه آن ضررها و خطرها را جدی بگیرد و به عنوان دشمن خود به حساب آورد و جداً از آن‏ها تنفر و دوری جوید، سپس در مقابل آن‏ها نیز جانب دینی و هر آنچه از ابواب توبه که شریعت اسلام بر روی هر فردی گشوده است واضح و روشن گردانیده و انسان را به توبه و انابت از این ابواب رحمت و اجابت تشویق و دعوت نموده است، به گونه ‏ای که تمام همت و خواسته‌های خویش را متوجه خدا سازد و با کمال عشق و علاقه و با امید ریزش فیض و رحمت، دست دعا و استجابت به آستانه پروردگار غفور و رحیم بردارد بی‏گمان درک و فهم دین خدا بر مردم درهم و برهم شده است به گونه‌ای که ماهیت آن را درک نمی‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و از این رو (عده‌ای از مردم) به نام دین جنایت ‏ها می‌کنند، در حالی‏ که دین از آن دور و بیزار است، و نیز طعنه و بر چسب‏ های ناروا به دین می‌زنند و آن را وسیله‌ی تفرقه می‌دانند، که متاسفانه به این وسیله دین و آئین خویش را از هویت خود می‌اندازند و آن را ملوّث و تکه تکه می‌کنند.

عفیف طباره نگذاشت که آنان به حقیقت دین ضربه بزنند، کمر همت بست و جوانمردانه تلاش کرد حق را از باطل جدا کند و در این کتاب آنچه مشکل ساز بود بیان نموده و مبادی اسلام را به عنوان پدیده‌ی خیر و برکت روشن ساخته و گناهانی را که خداوند مردم را از آن‏ها بر حذر داشته بیان کرده است؛ گناهان و تبهکاری ‏هایی که موجب بدبختی و شقاوت انسان می‌شوند. مولف در تحلیل و بررسی معنی گناه و بیان اقسام و اثرات آن در روح و روان انسان، و کیفیت علاج آن به عنوان روی‏گردانی از آن‏ها تلاش بسیاری نموده است.

نخست نافرمانی ‏های ما را نسبت به خداوند بیان نموده و به دنبال آن درباره گناهان ما نسبت به خانواده و افراد تحت تکفل، و سپس نسبت به جامعه، معاملات،سلب آسایش، جرم‏ ها و خیانت ‏ها، و درباره اعراض از عبادت خدا به تفصیل بحث نموده است و هر گناه و خطایی را همراه ذکر ضرر و زیان آن بر جامعه و افراد انسان بیان نموده و شیوه‌ی چاره جویی و راه علاج اسلام برای آن را توضیح داده است.

عفیف عبدالفتاح طباره در بیروت در سال 1923 متولد شده است.

واحد نگهداری انبار 001-029
30,000 تومان

شکی نیست که ذکر و یاد خدا و فراخواندن او بهترین کارهاست که بنده با آن به پروردگار سبحانش تقرب می ‏جوید، و کلید هر خیری است که بنده در دنیا و آخرت بدان دست می ‏یابد، سپس هر وقت که خداوند این کلید را به بنده ارزانی دارد می‏ خواهد که در این خیر را به روی وی بگشاید و بی ‏تردید قلبش به یاد خدا آرامش می‏گیرد و به سودها و فضیلت ‏ها و میوه‏ های رسیده در دنیا و آخرت دست می ‏یابد که جز خدا کسی شمار آن را نمی ‏داند.

پیامبر ذکرها و دعاها، و انواع و شروط و آداب آن‏ها را با کامل‏ترین و تمام ترین بیان روشن ساخته است و امتش را در این مورد و تمامی ‏ابواب دینی به روشی واضح و راهی روشن ترک نموده است. این کتاب بر آن است تا به بهترین شکل این مهم را احیا و به شکل مطلوب آن را ارائه نماید.

اذکار شرعی و دعاهای نبوی جایگاهی رفیع در دین، و منزلتی ویژه در نفوس مسلمانان دارند، و با وجود تنوع در کتاب های اذکار در مرکز عنایت خاص و توجه ويژه آنان قرار گرفته‏ اند و به خاطر کثرت تعداد کتاب هایی که اهل علم در گذشته و حال در خصوص ذکر دعا تالیف کرده‏ اند، نمی ‏توان آن‏ها را برشمرد، برخی از این کتاب ‏ها احادیث و خبرها را با ذکر سند آن‏ها روایت کرده اند و برخی دیگر سند آن‏ها را حذف کرده، برخی با شرح و بسط بیشتری نوشته شده و برخی موجز و گزیده یا متوسط و تصحیح شده به رشته تحریر در آمده اند. هم چنین میان آن‏ها در گردآوری نصوص و ارائه دلیل، روش‏ های فصل ‏بندی و طبقه ‏بندی مطالب، و توجه به شرح و توضیح آن‏ها و چیزهای دیگر از این قبیل تفاوت ‏هایی وجود دارد. علاوه بر این، قرآن و سنت و آثار گذشتگان به نوع شرعی و پسندیده‏ ی ذکر و دعای خداوند، هم چون دیگر عبادات اشاره کرده و راهنمایی نموده اند؛ پیامبر ذکر و دعاهایی را که شایسته است تا امتش به هنگام صبح و شام، در نمازها و به دنبال آن‏ها، و به هنگام ورود به مسجد و زمان خوابیدن و هنگام بیدار شدن، و به هنگام ترسیدن در خواب، و هنگام غذا خوردن و بعد از آن، و سوار شدن بر مرکب، و سفر و مشاهده هر آن چه شخص می‏ پسندد و مشاهده آنچه که نمی ‏پسندد، و به هنگام گرفتاری و مصیبت، و دچار شده به غم و غصه و اضطراب یا دیگر حالت و زمان های گوناگون، بگویند را بیان داشته است.

هم‏چنان که پیامبر مراتب ذکرها و دعاها و انواع و شروط و آداب آن‏ها را با کامل‏ترین و تمام‏ترین بیان روشن ساخته است، و امتش را در این مورد و در تمامی ‏ابواب دین به روش واضح و راهی روشن ترک کرده که بعد از آن فقط شخصی که به هلاکت رفته بدان پشت کرده و از آن روی بر می‏گرداند، و شکی در این نیست که ذکرها و دعاها از برترین عبادت ‏ها هستند و پایه و بنیاد عبادت‏ ها به توفیقی بودن پیروی است که جوینده به دنبالش است، و رهرو آن قدم در راه امنیت و سلامت می ‏نهد، و زبان از بیان بهره‏ ها و نتایج دستاوردهای آن عاجز است، آدمی ‏نمی‏ تواند به تمامی ‏آن را درک کند، دیگر ذکرها گاه حرام و گاه مکروه و گاه دربردارنده شرک اند که بیشتر مردم به آن پی نمی‏ برند.

آنچه برای شخص مسلمان مجاز و مشروع است این خواهد بود که خداوند را بر اساس آنچه خودِ خداوند تشریع فرموده ذکر نماید، و با دعاهایی او را به فریاد بخواند، خداوند از تعدی و تجاوز نمودن در دعا نهی فرموده است، لذا شایسته ‏ی ماست که از آنچه مقدر و معین شده پیروی نمائیم، هم چنان که برازنده‏ ی ماست که در دیگر عبادات نیز چنین کنیم و این که از آنچه (قرآن و سنت صحیح نبوی) مشخص کرده‏ اند به سوی دیگر عدول ننمائیم. «از شدیدترین ایراداتی که به هر فردی وارد است این است که او دعاهایی را برگزیده و انجام دهد که به عنوان ماثور ازسوی پیامبر نقل نشده است؛ هرچند که این‏ها، دعاهایی را برگزیده وانجام دهد که به عنوان ماثور از سوی پیامبر هرچند که این دعاها از سوی برخی مرشدها باشد، و این خدشه‏ ای است که شخص دعاهای نبوی را که سید و سرور فرزندان آدم و امام مردمان، و حجب خداوند به بندگانش می‏گفته است را رها کند؛ همه ‏ی خیر و برکت در پیروی از پیامبر و هدایت یافتن به روش او، و دنبال کردن گام های اوست.

پیامبر سرمشق و الگوست، ایشان در ذکر خداوند کامل‏ترین مردم و در قیام به دعا نمودن به درگاه خداوند بهترین و نیکوترین بودند.

به همین خاطر هرگاه در این خصوص سه مطلب برای بنده خداوند گرد هم آید بهره و نصیبش از خیر کامل می‏گردد:

  1. نیاز به ذکرها و دعاهای ماثور نبوی
  2. فهم معانی و مفاهیم آن‏ها
  3. حضور قلب به هنگام ذکر

ابن قیم در کتاب الفوائد چنین اظهار می ‏دارد: «برترین و سودمند ترین ذکر آن است که قلب با زبان هم صدا گشته، و جزو اذکار نبوی بوده، و شخص ذاکر معانی و مفاهیم آن را در دل حاضر گرداند.»

نویسنده در کتاب جامع ادعیه و اذکار در گردآوری سخنان اهل علم درباره ادعیه و اذکار سخت تلاش کرده است؛ و در این خصوص درس‏ های فراوان و نکته های ظریف و نظراتی صحیح از سخنان محققان و علما به ویژه دو امام بزرگوار شیخ الاسلام و شاگردش ابن قیم گردآوری کرده است، سپس آن‏ها را دسته بندی کرده و به هم پیوند داده و عنوان «فقه الادعیه و الاذکار» را برای آن برگزیده است.

مؤلف این کتاب عبدالرزاق بن عبدالمحسن البدر متولد ۱۳۲۸ در استان الزلفی واقع در شمال ریاض در کشور عربستان است که پس از اتمام تحصیل در دوران دبیرستان زلفی، به دانشگاه های ریاض وارد شد و موفق به اخذ درجه دکتری در رشته عقیده اسلامی ‏گردید. وی صاحب تالیفات و آثار متعددی است و نیز دوره های مختلفی را در مسجد نبوی برگزار نموده و نیز مدرش دانشگاه و عضو هیئت تدریس در دانشگاه اسلامی ‏مدینه منوره است.

واحد نگهداری انبار 001-542
100,000 تومان

کتاب «سرافرازی در ازدواج» به بررسی موانع موفقیت در ازدواج و زندگی زناشویی می‏‌پردازد و راه‌های نیل به خوشبختی و سرافرازی در زندگی را معرفی می‏‌کند.

 

آگاهی های قبل ازدواج

پیروزی و موفقیت در زندگی مانند یک پازل است؛ هر چه در چیدن بخش‌های اساسی توانمندتر باشی، در نتیجه زندگی موفق‏‌تری خواهی داشت. زندگی سالم و کامیاب در نظر بسیاری ناشدنی و به یک معمای پیچیده تبدیل شده است. پازل و بنای اصلی این معما انتخاب درست و بجا و عاقلانه است. انتخابی به دور از احساس‏‌های گذرا و فانی، انتخابی توأم با تفکر و تدبیر. آن‏چنان که دیگر به این مرحله بازنگردی و انتخابت از ابتدا مطابق اصولی چنان دقیق باشد که ادامه مسیر زندگی در سایه همان قدم اول بدون تشنج به پیش رود.

خانواده در اسلام نظام مقدسی است که یکی از پله‏‌های رفیع رسیدن به خلافت الهی می‌باشد. فردسازی پله‏‌ی اول اسلام می‏‌باشد. در مرحله‏‌ی دوم، اسلام از افراد- زن و مرد- می‌خواهد که با رضایت قلبی و توافق طرفین، خانواده‏‌ای سالم بنیان کنند، سپس اصول و راه‏‌های زندگی سالم را به آن‏‌ها می‏‌آموزد تا پس از تشکیل خانواده‌ای اسلامی، جامعه‏‌ای اسلامی را تشکیل دهند.

استاد صلاح‏ الدین محمد بهاءالدین، نویسنده و متفکر مسلمان کرد در این کتاب با توجه به مباحث اسلامی و با کمک گرفتن از منابع اسلامی، اصول و پایه‏‌های انتخاب همسر و تشکیل خانواده‌ای سالم و سعادت‏مند را معرفی می‏‌نماید.

در پایان کتاب، مترجم فرم ارزیابی زن و شوهر توسط خود و هم‏چنین از دیدگاه هر یک از طرفین را طراحی نموده تا ابتدا خود را بسنجند و سپس نقاط ضعف و قوت همسرشان را به او بگویند.

واحد نگهداری انبار 001-729
8,000 تومان