تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتکتاب «عقاید اسلامی» بحث و گفت وگویی است درباره‌ی عقیده و تأثیر آن در زندگی و درون انسان.

در نوشتن آن به دو منبع اصلی و اساسی اسلام؛ یعنی قرآن و سنت رسول اللّه ( صلی اللّه علیه و سلم ) تکیه شده است.

نویسنده این کتاب سید سابق در سال 1333 هجری قمری در یکی از روستاهای استان منوفیه به نام اسطنها دیده به جهان گشود، در مدرسه‌ای در همان روستا حافظ قرآن کریم شد و تجوید را به خوبی فرا گرفت. پس از چندی به الازهر پیوست و بعدها وارد دانشکده شریعت شد و در سال 1366 ه. ق موفق به اخذ درجه عالمی و اجازه تدریس از دانشگاه الازهر شد. در 21 ذی القعده سال 1420 دار فانی را وداع گفت.

خداوند این عقیده را برای بشر قرار داد و در دنیا جاویدان ساخت، چون در زندگی افراد و جامعه، سودمند بوده و دارای اثر آشکار و مفید می‌باشد.

شناخت خداوند: احساس هوشیار و آگاه را به جریان می‌اندازد. انگیزه‌های خیر و نیکی را بیدار می‌کند و ملکه مراقبت و حراست را پرورش می‌دهد، انسان را به کسب کارهای عالی و با فضیلت تشویق می‌کند و او را از کارهای پست و بی ارزش دور می‌سازد.

شناخت فرشتگان: موجب می‌شود که انسان خود را همانند آن‏ها سازد و در جهت کمک به خیر و حق همکار آنها باشد. انسان را به دور اندیشی و آگاهی کامل فرا می‏ خواند تا جز خیر و نیکی انجام ندهد و جز به اهداف عالی نیندیشد.

شناخت کتاب‌های آسمانی: در واقع آگاهی به راه و روش و برنامه‌ای است که خداوند برای انسان ترسیم نموده تا بدین وسیله به کمال مادی و ادب انسانی برسد.

شناخت پیامبران: منظور، پیروی از شیوه و روش؛ کسب اخلاق، تقلید و الگو گرفتن از آن‏هاست. به این اعتبار که پیامبران، جامعه‌ی سالم و زندگی پاکیزه و لطیفی را که خدا برای انسان در نظر گرفته، تشکیل می‌دهند.

شناخت روز قیامت: که قوی‌ترین انگیزه برای انجام نیکی و ترک شر و فساد است.

شناخت قدر و سرنوشت: به انسان نیرو و توان می‌بخشد تا بتواند با تمام مشکلات و سختی‌ها مبارزه کند و حوادث بزرگ را کوچک شمرد.

بنابراین کاملاً روشن است که منظور از عقیده، علاوه بر آن حقیقت ثابت، تهذیب روش و رفتار، تزکیه نفس و توجیه و تکامل آن به مراتب عالی‌تر است و از جمله عالی‌ترین معارف انسانی به شمار می‌آید.

واحد نگهداری انبار 001-064
32,000 تومان

کتاب «لمعات از کلیات رسایل نور» مجموعه‌ای است که به دور از نظریات و مطالعات صرفاً ذهنی، حقایق کتاب مقدس‌مان را که در هر عصر میلیون‌ها نفر را رهبری و هدایت می‌کند به صورت عقلانی و عینی توضیح می‌دهد و برای بهره‏ برداری انسان‌ها عرضه می‌نماید.

رساله نور تفسیر نورانی آیات قرآن است و از ابتدا تا انتها موکّل به حقایق ایمان و توحید می‌باشد؛ این مجموعه تفسیر طوری تهیه شده است که برای همه اقشار قابل استفاده باشد؛ رساله نور از علوم مثبته برخوردار است، و ایجاد کنندگان شبهه را قانع می‌کند، از عوام‌‏ترین فرد تا خواص‌ترین را مورد خطاب قرار می‌‌‌‌دهد و معاندین‌ترین فیلسوفان را نیز مجبور به تسلیم می‌کند.

رساله نور مجموعه‌ای نورانی است که 130 اثر را در بر می‌گیرد. در قالب رساله‌های کوچک و بزرگ به نیازهای زمانه پاسخ کامل می‌دهد، این اثر عقل و دل را مطمئن می‌کند و در قرن بیستم تفسیر معنوی قرآن کریم است نه تفسیر لفظی.

رساله نور به هر سوالی که به ذهن خطور کند پاسخ می‌دهد، وجدانیت الهی، حقیقت نبوت و مراتب ایمان را اثبات می‌کند. این اثر شاهکاری است از طبقات ارض سماء، از بحث  ملائکه و روح، حقیقت زمان، وقوع حشر و قیامت، موجودیت بهشت و جهنم، از ماهیت اصلی مرگ گرفته تا منبع سعادت و شقاوت ابدی؛ همه مسائل ایمانی را که به ذهن کسی خطور بکند یا نکند با قطعی‌ترین دلایل به صورت عقلی و منطقی و علمی به اثبات می‌رساند.

رساله نور افراد را به فراگیری علوم مثبته تشویق، و طرف مقابل را با دلایلی قطعی‌تر از ریاضی قانع می‌کند و نگرانی‌ها و کنجکاوی‌ها را از بین می‌برد. این تفسیر معنوی از چهار بخش بزرگ با عنوان کلام‌ها، مکتوبات، لمعات، و شعاع‌ها تشکیل می‌شود و مجموع آن متشکل از 130 رساله است.

یا الهی، یا ربی، ای واجب الوجود. ای واحد احد،  ای به دلیل شدت ظهورش پنهان است و ای کسی که به دلیل عظمت کبریایی‏اش در خفا قرار دارد، ای قدیر ذوالجلال، ای قادر مطلق! ای متصرف فعال و ای فیاض متعال! ای فعال لما یرید!

ای قدیر ذوالجلال! ای خالق ذوالجلال ارض و سماوات!

ای فاطر قدیر! ای فتاح علّام! ای فعال خلّاق! ای خالق کل شی!

ای ذات اقدسی که به دلیل شدت ظهور و عظمت کبریا پنهان هستی!

ای ربُ البَرَّ و البحر! ای قدیر ذوالجلالی که کوه‌ها را برای سفینه زمین ستون‌هایی با خزاین قرار دادی! ای قادر کل شی! ای خالق رحمن و ای رب رحیم! ای صانع حکیم و ای خالق رحیم!

ای که بر اثر شدت ظهور پنهان هستی و به دلیل عظمت کبریایت دیده نمی‌شوی! ای فاطر قدیر! ای مدّبر حکیم! ای ربی رحیم! ای رحمان رحیم! ای صادق وعدالامین! ای مالک یوم الدین! ای قدیر قیّوم! ای ذات اقدسی که به سبب شدت ظهور پنهان هستی و به سبب عظمت کبریایت در حجاب قرار داری! ای قدیر حکیم! ای رحمان رحیم! صادق وعدالکریم! ای قهّار ذوالجلال و ای صاحب عزت و عظمت و جلال! ای رب الانبیا و الصدیقین! پروردگارا ! ای رب السموات و الارضَین! ای آفریننده من و ای خالق کل شی! (از مناجات داخل این کتاب)

 

 

واحد نگهداری انبار product_436
30,000 تومان

نام کتاب ارکان ایمان
نویسنده رحیم‌بخش قحشمی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 96
سال انتشار 1384
قطع رقعی

 

نظام اعتقادات دین اسلام از منظر کتاب و سنت و در بستر‌ی شفاف و روشن بیان شده است. بدین سبب هر انسانی با پذیرش آن، با گزاره‌هایی ناب و عاری از هرگونه ابهام و پیچیدگی مواجه خواهد شد و به دور از بحث و جدل‌های کلامی و فلسفی، از منابع آسمانی آن گزاره‌ها را دریافت خواهد کرد. در این جا سخن از خداوند است و اوصاف او، که وی خود بیان کرده است و از پیامبران و فرشتگان و کتاب‌های آسمانی و بهشت و دوزخ و جهان غیب سخن می‌رود، که اصولاً خرد انسانی با پای چوبین خود نمی‌تواند در آن جولان داشته باشد و بایستی با چنگ آویختن به دستاویز قرآنی از ادعاهای بزرگ دست بشوید. در این کتاب،نظام اعتقادات دین اسلام از روزن کتاب و سنت، شفاف و بی پیرایه بیان شده است.
انسان مخلوقی است از مخلوقات خداوند عزّ و جلّ که صلاح زندگی او بستگی به شناخت حق و تبعیت از آن دارد و فساد زندگی‌اش، اثر حتمی جهل نسبت به حق و سرپیچی و تمرد علیه آن در صورت شناخت آن است. وقتی که خداوند سبحان حق بوده و از او سرچشمه می‌گیرد، امر و تدبیر او حق است؛ پس سبب و علت فساد زندگی بشر کفر بر خالق و کافر شدن به امرو تدبیر او و آن چه که از حق نازل شده است، می‌باشد.
عالی‌ترین چیزهایی که آدمی باید بیاموزد و به دیگران یاد دهد، مقوله‌ی ایمان و ارکان و مقتضیات آن هستند و حساس‌ترین موضوعی که آدمی باید محتاطانه با آن برخورد کند، شناخت نمودارها، خاستگاه‌ها و مقتضیات کفر هستند. پس انسان باید راه سعادت خویش را بشناسد و از آن دوری کند.
نویسنده کتاب محمد نعیم یاسین امیدوار است تا بر اساس علمی که خداوند به وی ارزانی داشته و مطابق حقیقتی که برایش نمایان ساخته است مقوله‌ی ایمان و ارکان آن و نمودارهای کفر و اسباب و راه‏های نفوذش را در این کتاب روشن سازد. مقولات این کتاب به دو بخش تنظیم می‌شود بخش اول ارکان ایمان و حقیقت آن، بخش دوم اسباب کفر و راه‏های نفوذ آن.

واحد نگهداری انبار 001-159
6,000 تومان
Out of stock

ایمان یعنی امن و امنیت؛ ایمان برگ برنده ‏ی مومن برای صعود از دنیا به آخرت نیکوست. درختی است که هر کس در سایه ‏ی آن بماند، از گزند بلایای دنیوی و از عقاب مجازات اخروی به سلامت خواهد گذشت.

ایمان یک حقیقت ثابت، و ارزشی والا، و نعمتی وافر، و نور و هدایت و زندگی است. ایمان از جمله‌ی بزرگ‌ترین حقایق این هستی، و از ارجمندترین نعمت‌های این زندگی است. آدمی با ایمان خود را یافته، و به راز وجودش، و به کار و عملکرد نیروهایش در این وجود و هستی پی می‌برد. بی‌شک آدمیّت آدمی فقط با ایمان متحقق می‌گردد. انسان، با ایمان همه چیز است، و بدون ایمان هیچ‌چیز نیست. آدمی هرگاه ایمان را بیابد همه چیز را یافته است، و هرگاه ایمان را از دست دهد همه چیز را از دست داده است، و هیچ چیز در این دنیا سودی بدو نمی‌رساند.

آن‌که ایمان را یافته و با آن آرام گرفته و در سایه‌اش به‌ سر می‌برد چه چیزی را از دست می‌دهد؟ هم‌چنان که خود ایمان یک نعمت است، زیستن در سایه ایمان نیز نعمت است، نعمتی که ارج و ارزشش را جز کسی که آن را خود چشیده باشد، نمی‌شناسد. نعمتی است که بر عمر می‌افزاید و پاکیزه و مبارکش می‌گرداند... کسی خوشبخت و کامیاب است که در سایه‌ی قرآن زندگی را به‌سر می‌برد و با ایمان زندگی می‌یابد و بر اساس ایمان حرکت کرده و گام بر می‌دارد.

در کتاب «در سایه ایمان» به مباحثی شامل: معنی ایمان، ارکان و صفات ایمان، گونه‏ های ایمان، ثمره‏ ی ایمان، حلقه اتصال ایمان و تمام مطالب پیرامون ایمان پرداخته شده است.

مجتبی دوروزی، مترجم کتاب، دارای بیش از 25 اثر چاپ شده می ‏باشد که اکثرا قرآنی بوده و بیشتر آثار دکتر صلاح عبدالفتاح خالدی را ایشان ترجمه نموده ‏اند.

واحد نگهداری انبار 001-631
25,000 تومان